Вибірковий тендер

Конкурс є процесом уявно зробленої перспективному постачальником відповіді на запрошення до участі в торгах. Це робить пропозицію на поставку в товарах або послуг. У будівництві, основний тендерний процес, як правило, обирає клієнт із підрядником для побудови на роботі. Однак, як шляху закупівель стали більш складними, тому торги можуть шукати для широкого спектра товарів і послуг. Дізнатися детальніше про це можна на сайті sale.ueex.com.ua.

Незалежно від характеру товарів або послуг, які вимагаються, забезпечення тендерів, як правило, дотримується однієї з низки основних процедур:

  1. Відкритий тендер.
  2. Вибірковий тендер.
  3. Проведення тендерних переговорів.
  4. Послідовний тендер.
  5. Рамкові тендери.

Відкритий тендер дозволяє кожному подати тендер на поставку необхідних товарів або послуг, як правило, у відповідь на оголошення, що повідомляє про те, що контракт подається на тендер. Для великих проектів тоді може відбутися процес попередньої кваліфікації, який дасть шорт-лист відповідних постачальників, яких запросять підготувати тендери. Цей процес попередньої кваліфікації – це не те саме, що вибірковий тендер.

Вибірковий тендер дозволяє постачальникам подавати тендерні пропозиції за запрошенням. Попередньо обраний список можливих постачальників готуються, які відомі своєю репутацією, щоб бути придатними для договору про розмір, характер і складності потрібно. Потім їх можуть запитати, чи будуть вони зацікавлені в тендері на контракт, а потім, на основі отриманих відповідей, їх кількість запрошено до участі у тендері (як правило, не більше 6). З конкурсів отримані, кращий Претендент вибирається на основі таких критеріїв, як ціна і якістьі вступили в переговори. Дізнатися детальніше про це можна на сайті sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve.

Консультанти або досвідчені клієнти можуть вести «затверджені» списки потенційних постачальників, що відповідають певним типам контрактів, а потім регулярно перевіряти результати діяльності, щоб оцінити, чи повинні вони залишатися в списку.

Вибірковий тендер може бути особливо доречним для спеціалізованих або складних контрактів, або контрактів, де існує лише кілька відповідних фірм. Вибірковий тендер, як правило, буде швидшим, ніж відкритий тендер, і може розглядатися як менш марний, оскільки в рамках самої тендерної процедури відсутній процес попередньої кваліфікації, а запрошуються лише постачальники, які, як відомо, відповідають запропонованому контракту для підготовки тендерів. Це також може надати клієнтам більшої впевненості в тому, що їхні вимоги будуть задоволені.

Однак це може виключити менших постачальників або тих, хто намагається утвердитися на новому ринку, це може зменшити потенціал для інновацій, і це може сприймати як упередження в тендерах, оскільки фірми можуть бути виключені із затверджених списків з незрозумілих причин через недостатня обізнаність або через особисті уподобання. Це також може призвести до того, що майбутні постачальники постійно контактують із клієнтами та консультантами, щоб перевірити, чи є вони у відповідних списках.

Щодо державних проектів або проектів, що включають елемент, що фінансується державою, може знадобитися реклама контрактів. Це вимога Регламенту державних контрактів, призначене для відкриття державних закупівель в межах Європейського Союзу та забезпечення вільного руху поставок, послуг та робіт.