Як проходять тендери з продажу арештованого майна

Раніше арештоване майно продавалося лише в системі СЕТАМ. Це державне підприємство, яке було створене в 2015 році. Але так як торги в цій системі велися не дуже прозоро, а майно, вилучене у боржників, продавалося довго та дешево, влада вирішила дозволити продаж такого майна і в іншій системі – Прозорро.Продажі. Ця система була створена в 2016 році та вже встигла показати усі свої переваги. Це державне підприємство націлене на подолання корупції в Україні.

Як майно буде продаватися в двох системах

Реалізація арештованого майна в Україні буде здійснюватися наступним чином: спочатку конфісковані у боржників активи будуть виставлятися на СЕТАМ, а після цього вони потраплятимуть на електронні торгівельні майданчики, акредитовані системою Прозорро.Продажі. Дізнатися про результат проведеного аукціону зможе кожен бажаючий, так як торги будуть вестися відкрито, а дані учасників також стануть відомими відразу після їх закінчення. Більше цікавої інформації щодо продажу арештованого майна можна знайти тут https://megasale.com.ua/kupivlya-areshtovanogo-majna-na-prozorro-prodazhi/.

Конфісковане у боржників майно продається на відкритому онлайн аукціоні, в якому можуть прийняти участь усі бажаючі. Розпочинаються такі аукціони зазвичай в робочі часи: з 9 ранку до 6 вечора. У більшості випадків торги закінчуються в той же день, коли вони були розпочаті. На лот спочатку установлюється стартова ціна. Також визначається і розмір кроку ставки – мінімальний крок – 1% від початкової ставки. Переможе в торгах той, чия ставка виявиться найбільшою.

Як взяти участь в тендері

Для того, щоб стати власником майна в системі Прозорро.Продажі, необхідно виконати наступне:

  • Обрати майданчик, що є акредитованим в Прозорро та зручним для роботи.
  • Створити на обраній торгівельній платформі особистий кабінет та зайти до нього (процедура реєстрації не займе багато часу).
  • Обрати лот та почитати умови його придбання (також потрібно уважно ознайомитися з детальним описом лоту).
  • Подати заявку на участь в аукціоні та сплатити гарантійний внесок (він складає 5% від початкової вартості лоту).
  • Прийняти участь у торгах, які відбудуться в указаний час.

Зареєструватися можна на будь-якому акредитованому торгівельному майданчику, але варто пам’ятати про те, що усі вони відрізняються між собою зручністю інтерфейсу та сервісом. Усі торгівельні платформи під’єднані до єдиної бази даних системи Прозорро, тому надають однакову інформацію про активні лоти.